ČESKÝ ROZHLAS REGION ČESKÉ BUDĚJOVICE - 106.4 FM (MEDIÁLNÍ PARTNER)

 

Web: http://www.rozhlas.cz/cb/portal/

Facebook: https://www.facebook.com/cbrozhlas

 

      Český rozhlas České Budějovice je regionálním studiem Českého rozhlasu. Vysílání stanice je zaměřeno na regionální dění, ale svým dosahem region přesahuje. K pravidelným posluchačům tak patří, kromě Jihočechů, také častečně posluchači v Plzeňském a Středočeském kraji a na Vysočině. Českobudějovické vysílání je možné naladit každý den od 5 do 19 hodin. Mimo tuto dobu je frekvence českobudějovického rozhlasu vyhrazena společnému vysílání regionálních stanic Českého rozhlasu.

 

     Výběr a skladba pořadů je volena s ohledem na cíle veřejnoprávního vysílání. Posluchač je rychle a objektivně informován o denních událostech, rozhlas mu pomáhá v orientaci a rozvíjení znalostí, je mu společníkem ve volném čase. Těžištěm zpravodajských relací jsou informace z regionu. Na aktuální dění ve společnosti reagují pravidelné publicistické rubriky. 

 

     Úlohu posluchačského „servisu“ plní ranní a odpolední proudové vysílání. Program Českého rozhlasu České Budějovice je zaměřen na střední a starší generaci posluchačů, kterým je určena široká nabídka autorských pořadů, zpravodajsko - publicistických a servisních rubrik, včetně pořadů literárních a hudebních. V oblasti hudby se studio zaměřuje na tzv. střední proud, lidovou hudbu (dechovka, folklór) a žánry folk + country. Ve vysílání převažuje hudební tvorba česká ze 60. až 90. let.