Vyhlášení výsledků a vernisáž soutěže "ŽENA / WOMAN STRAKONICE 2013"

xxFOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013FOTOGRAFIE Z VYHODNOCENÍ A VERNISÁŽE FOTOSOUTĚŽE ŽENA STRAKONICE 2013

 

     Ve Strakonicích proběhl 14. ročník mezinárodního fotografického bienále s názvem Žena 2013. Porota posuzovala na dva a půl tisíce snímků od autorů ze 46 zemí. Ceny se udělovaly v několika kategoriích. V kategorii barevné fotografie získal zlatou medaili Jozef Danyi z Bruntálu, který své fotografie vytváří zvláštní technikou na tzv. otevřenou clonu.

 

     „Před sedmi osmi lety jsem začal přecházet na tuto formu focení, která je specifická hloubkou ostrosti,“ řekl po vernisáži Josef Danyi. Dalším Čechem, který získal speciální cenu v kategorii Černobílá digitální fotografie, byl Cyril Gajdík z Ratíškovic. „Já jsem věřil, že bych mohl zabrat tady. Když to nevyšlo minule, říkal jsem si, vyjde to třeba příště,“ usmál se. A co říká atmosféře dnešní vernisáže? „ Atmosféra se mi líbila. Vždycky říkám, pro tu minutu slávy to stojí za to.“ Mezinárodní výstavu zhodnotil starosta města Pavel Vondrys. „Bylo vidět podle účasti, která byla velmi hojná, že ta akce je akcí úspěšnou. Jsem moc rád, že se podařilo před dvěma lety znovu oživit toto bienále, tuto mezinárodní fotografickou výstavu, protože vedle mezinárodního dudáckého festivalu , který nás velmi zviditelňuje v zahraničí, je tohle další aktivita, kterou městské kulturní středisko pořádá.“ Nápad na fotografické bienále vznikl na sklonku šedesátých let minulého století. Po dvanácti ročnících byl na dvacet let přerušen a znovu oživen v roce 2011.“Je to úžasně krásné. Některá fotka je jenom estetická, a já si říkám, to je krása. Potom jsou fotky, který mají svůj příběh, nebo napětí, vznikající z úmyslu autora. Je tu hrozně moc zajímavých a krásných fotek,“ pochválila výstavu herečka Jana Gýrová. „Tak jsem se díval na oči těch žen. Odráží se v nich celý svět. Ta smutná touha, to štěstí, které je daleko, a neštěstí tak blízko, je najednou společná nota celé výstavy,“ objevil v expozici filmový režisér Václav Matějka. Sto dva nejúspěšnějších fotografií letošního ročníku je k vidění na výstavě v Maltézském sále strakonického hradu až do konce prázdnin.